کمک ۷۷.۸ میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین و رژیم صهیونیستی

مجلس نمایندگان آمریکا ۶۰.۸ میلیارد دلار به اوکراین و ۱۷ میلیارد دلار کمک نظامی نیز برای رژیم صهیونیستی با هدف تشدید جنگ افروزی و نسل کشی اختصاص داد.

  به گزارش­ سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آرا، بسته کمک به اوکراین و رژیم صهیونیستی را تصویب کردند.

این بسته حمایتی به ارزش ۹۵.۳ میلیارد دلار کمک‌های امنیتی برای اوکراین، اسرائیل و تایوان فراهم می‌کند.

در این بسته، ۶۰.۸ میلیارد دلار برای اوکراین جهت کمک به مبارزه با روسیه در نظر گرفته شده است. همچنین ۱۷ میلیارد دلار کمک نظامی برای رژیم صهیونیستی در نظر گرفته است.

۹ میلیارد دلار برای کمک های بشردوستانه به کرانه باختری و همچنین ۸.۱ میلیارد دلار برای کمک به تایوان برای مقابله با چین از دیگر موارد این بسته است.

انتظار می‌رود هفته آینده این لایحه در سنا بررسی شود.

 

لایحه کمک نظامی خارجی در میانه اختلافات درون حزبی جمهور خواهان و دموکرت‌ها به تصویب رسید
لایحه کمک نظامی به اوکراین، اسرائیل و تایوان با وجود ۱۱۲ عضو جمهوری خواهی که رای منفی دادند، بالاخره به تصویب مجلس نمایندگان رسید.

نخستین مصوبه کمک ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین مشتمل بر تسلیحات دفاعی، کمک‌های بشردوستانه و پول نقد برای اداره کردن دولت است.

در دومین مصوبه ۱۷ میلیارد دلار کمک نظامی، از جمله با هدف پرکردن ذخیره موشک‌های سامانه گنبد آهنین، به اسرائیل پرداخت می‌شود.

همچنین در مصوبه، پرداخت کمکی به ارزش ۹ میلیارد دلار به کرانه باختری و تقویت اقدامات توسعه‌ای آمریکا در کرانه باختری تعیین شده است.

هشت میلیون دلار هم برای دفاع از متحدان آمریکا در غرب اقیانوس آرام، عمدتاً تایوان، هزینه می‌شود. 

 

مجلس نمایندگان آمریکا به کمک نظامی دوباره به رژیم صهیونیستی رأی داد
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، مجلس نمایندگان آمریکا شنبه کمک نظامی دوباره و چندین میلیارد دلاری را به اسرائیل تصویب کرد. این کمک در حالی تصویب شد که اسرائیل با حماس در حال جنگ است. جامعه جهانی درباره سرنوشت غیرنظامیان در غزه نگران است.

این کمکها به ویژه برای تقویت سپر ضد موشکی اسرائیل به نام « گنبد آهنین » به کار گرفته خواهد شد. این پیش نویس هم اکنون باید به تصویب سنا برسد که نخستین رأی گیری آن در روز سه شنبه انجام می گیرد.

 

عضو کنگره آمریکا: نباید پول و سلاح برای حمایت از نتانیاهو در قتل بیگناهان ارسال کنیم
شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر در خبر فوری گزارش داد: جمال بومن عضو مجلس نمایندگان آمریکا گفت: نباید میلیارد‌ها دلار پول و سلاح‌های اضافی برای حمایت از نتانیاهو در قتل بیگناهان ارسال کنیم. خط مشی ما در خاورمیانه باید مبتنی بر صلح و توقف تنش آفرینی باشد.

 

رئیس دومای روسیه: کمک‌های آمریکا وضعیت میدان جنگ را تغییر نمی‌دهد
کانال تلگرامی شبکه المیادین گزارش داد: رئیس دومای روسیه اعلام کرد بسته کمکی جدید آمریکا به اوکراین وضعیت میدان جنگ را تغییر نمی‌دهد و رژیم کی یف شکست خواهد خورد.

 

عضو مجلس نمایندگان: تصویب بسته کمک خارجی فروختن یکجای آمریکاست
عضو تندروی حزب جمهوی خواه در مجلس نمایندگان آمریکا، تصویب شدن لوایح کمک خارجی در مجلس را فروختن یکجای آمریکا توصیف کرد.

به گزارش بخش تصویری خبرگزاری آسوشیتدپرس، مارجری تیلور گرین، پس از به تصویب رسیدن بسته کمک ۹۵ میلیارد دلاری به اوکراین، اسرائیل و سایر متحدان آمریکا گفت کار مایک جانسون، رئیس مجلس، تمام شده است.

مارجری تیلور گرین، نماینده جمهوری خواه جورجیا گفت: شما قوی‌ترین و رسا‌ترین صدا‌ها را در خواستگاه جنبش جمهوری خواهان دارید که خشمگین هستند و برکناری مایک جانسون را مطالبه می‌کنند. کسانی که اینجا هستند، همکاران من، هنوز پیام را نگرفته اند؛ بنابراین چشم انتظار بازگشت آنها به خانه و شنیدن صدای مردم هستم. اما این کار امروز فروختن یکجای آمریکاست. وقتی در کنگره اعضایی هستند که در مجلس نمایندگان پرچم اوکراین تکان می‌دهند، آن هم در حالی که برای امنیت مرزهایمان هیچ کاری نمی‌کنیم، گمان می‌کنم هر آمریکایی حق دارد خشمگین باشد.

 

استقبال بایدن از تصویب «کمک حیاتی» به اسرائیل و اوکراین
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شامگاه شنبه از تصویب «کمک حیاتی» به اوکراین و اسرائیل در مجلس نمایندگان آمریکا استقبال کرد.

رئیس جمهور دموکرات آمریکا گفت این بسته کمک ۹۵ میلیارد دلاری «پیامی روشن در مورد قدرت رهبری آمریکا در سراسر جهان» ارسال می‌کند.

وی از نمایندگان مجلس سنا خواست هر چه سریعتر این بسته‌ها را تصویب کنند.

نتانیاهو: کمک آمریکا به اسرائیل از تمدن غرب دفاع می کند
در بحبوحه جنگ اسرائیل با جنبش اسلامی حماس و تنش های فزاینده با ایران، نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه اعلام کرد تصویب کمک نظامی چند میلیارد دلاری جدید آمریکا به اسرائیل، از تمدن غرب دفاع می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از قدس، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «کنگره آمریکا با اکثریت قاطع یک لایحه کمک را تصویب کرده است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و نشان دهنده حمایت قوی آمریکا از اسرائیل است و از تمدن غرب دفاع می کند. از دوستانم تشکر می کنم. از آمریکا تشکر می کنم.»

 

قدردانی گالانت از بایدن در پی تصویب کمک نظامی جدید آمریکا به رژیم صهیونیستی
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی، یوآف گالانت وزیر جنگ این رژیم در واکنش به تصویب بسته کمکی به اسرائیل در مجلس نمایندگان آمریکا گفت: در حالی که اسرائیل در هفت جبهه از جمله ایران با تهدید مواجه است، ایالات متحده در کنار اسرائیل ایستاده است. از رئیس جمهور بایدن برای حمایت بی دریغش تشکر می‌کنیم.

 

واکنش کرملین به کمک نظامی جدید آمریکا به اوکراین
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، کرملین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: واشنگتن مسئول تصمیم مصادره دارایی‌های روسیه خواهد بود و ما اقداماتی را انجام خواهیم داد که منافع مان را بدون محدودیت زمانی تامین کند.

در بیانیه کرملین تأکید شد: تصمیم مجلس نمایندگان آمریکا برای کمک به اوکراین باعث افزایش ثروت آمریکا و در عین حال ویرانی اوکراین خواهد شد.

 

 استقبال برلین از تصویب کمک های آمریکا به اوکراین
به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلین، آنالنا بئربوک، وزیر امور خارجه آلمان شامگاه شنبه از تصویب کمک حیاتی آمریکا به کی یف در مجلس نمایندگان این کشور، استقبال کرد و آن را «یک روز خوش بینی برای امنیت اوکراین و اروپا» خواند.

وزیر امور خارجه آلمان در صفحه کاربری خود در «ایکس» نوشت: «یک مانع بزرگ برای کمک آمریکا به اوکراین برطرف شد... آمریکا و اروپا با یکدیگر در کنار آزادی و مقابل جنگ وحشت از سوی پوتین هستند.»

 

استقبال ناتو از تصویب لایحه کمک به اوکراین در کنگره آمریکا
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز شنبه از تصویب بسته مورد انتظار ۶۱ میلیارد دلاری آمریکا برای کمک به اوکراین، استقبال کرد.

استولتنبرگ در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «من از تصویب برنامه جدید کمک قابل توجه به اوکراین از سوی مجلس نمایندگان آمریکا استقبال می‌کنم. اوکراین از تسلیحاتی استفاده می‌کند که متحدان ناتو برای کاهش توان جنگی روسیه تامین می‌کنند. این امر امنیت همه ما را در اروپا و آمریکای شمالی تقویت می‌کند.»

 

اسرائیل: کمک جدید آمریکا، «پیامی قوی به دشمنان ما» است
به گزارش خبرگزاری فرانسه از قدس، وزیر امور خارجه اسرائیل شامگاه شنبه از تصویب کمک نظامی جدید چندین میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل از سوی مجلس نمایندگان آمریکا استقبال و اعلام کرد این اقدام، «پیامی قوی به دشمنان ما» ارسال می‌کند.

یسرائیل کاتس، وزیر امور خارجه اسرائیل در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «تصویب این لایحه روابط تناتنگ و مشارکت راهبردی بین اسرائیل و آمریکا را اثبات و پیامی قوی به دشمنان ما ارسال می‌کند.»

این لایحه باید به تصویب سنا نیز برسد و بررسی آن در سنا احتمالا از روز سه شنبه انجام خواهد شد.

 

تلاش برخی نمایندگان کنگره برای اخراج جانسون رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بر سر اوکراین
مایک جانسون ممکن است راه رئیس مجلس قبلی را طی کند. در واقع اصل ماجرا این است که جانسون ممکن است به دلیل طرحش برای پیشبرد چند لایحه حمایتی خارجی ازجمله طرح حمایت از اوکراین و به دلیل این که به امنیت مرزی بی اعتنا بوده از کار اخراج شود.

توماس ماسی، نماینده جمهوری خواه کنگره گفت: از او خواستم استعفا دهد.

ماسی، اعلام کرد از قطعنامه مارجوری تیلور گرین، نماینده کنگره برای برکناری مایک جانسون، رئیس مجلس، حمایت خواهد کرد و او را به خیانت به آرمان محافظه کار متهم کرد.

جانسون رئیس مجلس گفت: من استعفا نمی‌دهم. این کمکی به جمهوریخواهان مجلس در پیشبرد برنامه ما نکرده است.

همه این‌ها پس از یک سری معاملاتی رخ داد که جانسون با دموکرات‌ها بست؛ از جمله باز نگه داشتن دست دولت برای صدور مجوز قانون نظارت و پس از آن هشدار‌های جناح راست را نادیده گرفت و طرح کمک میلیاردی به اوکراین را شروع کرد. این باعث شده تا اکنون به گرین نماینده کنگره حمله شود.

شورش جمهوری خواهان در حالی رخ می‌دهد که جانسون پس از کنار گذاشتن طرح ۹۵ میلیارد دلاری سنا برای بیش از دو ماه، برنامه مورد انتظار خود را برای پیشبرد بسته کمک‌های خارجی اعلام کرد. طرح جدید جانسون کمک‌ها به اوکراین، تایوان و اسرائیل را در لوایح جداگانه تقسیم کرد و اقدامات سیاسی دیگری مانند ممنوعیت احتمالی تیک تاک را به آن اضافه کرد. اما مسئله این است که از طریق یک رویه محرمانه، مجلس می‌تواند در نهایت این لوایح را در یک بسته بزرگ به سنا بفرستد و تندرو‌هایی را که نمی‌خواهند یک سکه بیشتر برای کمک به اوکراین خرج کنند خشمگین کند.

لینک خبر

لینک های ویژه


گوناگون

بهترین تعمیرگاه بنز در تهران

امداد خودرو مرودشت

امداد خودرو استان مرکزی


آخرین اخبار


تسنیم : حماس: خروج اشغالگران از غزه و توقف جنگ اولویت اصلی است

ایسنا : شهید رئیسی رویه خدمت به مردم را در جامعه پایه گذاری کرد

مهر : ایتالیایی‌ها ترمز سامورایی‌ها را کشیدند/بلغارستان پیروز میدان شد

ایلنا : پیام تسلیت حزب‌الله لبنان در پی درگذشت مادر سیدحسن نصرالله

ایسنا : توافق سودان و ایران بر سر تسریع در روند بازگشایی سفارت دو کشور

ایرنا : مدیرعامل ایرنا:دولت شهید رئیسی معیار بود/رئیس‌جمهور بزرگترین کارزار ضدفساد را به ثمر رساند

تسنیم : افزایش سه برابری حملات به سیاستمداران در آلمان

ایسنا : اختلاف در اردوگاه غرب درباره صدور قطعنامه علیه ایران در آژانس

تسنیم : گواردیولا: به یونایتد تبریک می‌گویم اما آنها تیم برتر نبودند

ایسنا : شهید جمهور به وعده‌های انتخاباتی خود در حوزه سلامت جامه عمل پوشاند

تسنیم : تن‌هاخ: نمی‌‌دانم در من‌یونایتد می‌مانم یا نه

تسنیم : پیروزی و صعود یک پله‌‌ای یوونتوس در آخرین بازی فصل

ایلنا : کاش نکونام خودش باشد/ جواد آماج حملات هواداران خودی!

مهر : تظاهرات گسترده در استانبول ترکیه در حمایت از غزه

ایرنا : عزاداری بی بی گل در فراق رئیس جمهور شهید

ایسنا : شهید آیت الله رئیسی سردار خدمت است

ایسنا : گرامیداشت رئیس جمهور شهید و همراهان در مسجد ارک

مهر : اذعان خانواده‌های اسرای صهیونیستی به شکست نتانیاهو در برابر حماس

مهر : مراسم گرامیداشت رئیس جمهور شهید

ایلنا : ادامه بمباران رفح توسط اسرائیل به‌رغم حکم دیوان دادگستری بین‌المللی

ایسنا : رایزنی باقری و لاوروف درباره برنامه‌ریزی و ارتقای همکاری‌های چند جانبه در روزهای آتی

ایرنا : دانمارک خواستار توقف عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح شد

مهر : تملک۱۱۰ پلاک زمین در محله آقاجان کرمانشاه/معبری جدید احداث می‌شود

مهر : تصادف موتورسیکلت و پژو یک کشته بر جای گذاشت

مهر : ضرورت شکل‌گیری خانه احزاب در لرستان

ایلنا : پخش زنده لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از لنز ایرانسل

مهر : حضور مردم در تشییع پیکر شهدای خدمت بالاتر از محاسبات عددی بود

ایرنا : واژگونی کامیون در همدان یک کشته بر جا گذاشت

ایرنا : هزاران نفر در فلسطین اشغالی علیه نتانیاهو تظاهرات کردند + فیلم

ایرنا : هزاران نفر در فلسطین اشغالی علیه نتانیاهو تظاهرات کردند

مهر : محکومیت پارکینگ متخلف خودرویی در کرمانشاه

ایرنا : استاندار اصفهان: آیت الله رییسی جایگاه ریاست جمهوری را به طور محسوسی ارتقا داد

مهر : رییس جمهور جدید براساس شاخصه های شهید رییسی حرکت کند

ایسنا : از توقیف موتورسیکلت‌های ۱۰ میلیاردی قاچاق تا دستگیری سارق باطری خودرو

ایسنا : برخورد قضایی با هر مجموعه‌ای که موجب شیوع ناهنجاری شود

ایسنا : سامورایی‌ها مغلوب والیبال ایتالیا شدند

ایرنا : جزئیات تکمیل سد قیزقلعه‌سی در دولت سیزدهم

ایسنا : تسلیت دبیرکل حزب عدالت‌طلبان ایران اسلامی به سید حسن نصرالله

مهر : رویه شهید رحمتی استمرار می‌یابد

مهر : افزایش جابه‌جایی مسافر توسط ناوگان حمل‌ و نقل عمومی کرمانشاه

مهر : وزرای دفاع آمریکا و چین دیدار می‌کنند

مهر : پیام تسلیت جنبش جهاداسلامی درپی درگذشت مادر دبیرکل حزب الله لبنان

ایرنا : بورل خطاب به رژیم صهیونیستی: دستورات دیوان بین‌المللی کیفری الزام‌آور است

ایسنا : این چارپایه را بعد از استفاده آتش بزنید

ایرنا : فیلم| عزاداری جیرفتی‌ها در سوگ شهید جمهور

ایرنا : فیلم| عزاداری جیرفتی‌ها در سوگ شهید جمهور و یارانش

تسنیم : آذری جهرمی: تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات نگرفته‌ام

ایسنا : نگاهی بر دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه بهداشت در فارس

تسنیم : انتقاد آلمان از نقض قوانین بین‌المللی اسرائیل در نوار غزه

Loader

در حال دریافت و بارگذاری جدیدترین اخبار

... لطفا چند ثانیه منتظر بمانید