روز ۱۹۸ طوفان‌الاقصی|حمله پهپادی به جولان اشغالی


روز 198 طوفان‌الاقصی|حمله پهپادی به جولان اشغالی

حمله پهپادی مقاومت عراق به جولان اشغالی، فراخوان حماس برای اعتصاب عمومی در کرانه باختری و حمله به رفح  و شهادت ۸ فلسطینی دیگر از جمله محورهای مهم اخبار بامدادی فلسطین اشغالی است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در  198  روز عملیات طوفان‌الاقصی حمله هوایی رژیم صهیونیستی به رفح ادامه یافت و  در حمله به دو باب منزل مسکونی در این  شهر ، 8 فلسطینی از جمله 5 کودک و دو زن به شهادت رسیدند. 

منطقه المغراقة در شمال النصیرات در مرکز نوار غزه نیز هدف حمله هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفت. 

دیر البلح در مرکز نوار غزه هم هدف توپخانه‌های رژیم اسرائیل قرار گرفت. 

حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری از جمله نابلس و الخلیل نیز بامداد امروز ادامه داشت و در پی این حملات چندین فلسطینی ربوده شدند. 

مقاومت اسلامی عراق نیز یک هدف حیاتی در جولان اشغالی را هدف حمله پهپادی قرار داد.

کاربران محترم مهمترین تحولات یکصد و نود و هشمین روز عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

******************************************************************

 

12:00- تداوم حملات هوایی صهیونیست‌ها به مرکز غزه

🔹جنگنده های رژیم اسرائیل برای چندمین بار شمار اردوگاه النصیرات واقع در مرکز نوار غزه را بمباران کردند.

11:49- زخمی شدن نظامی صهیونیست در کرانه باختری

🔹ارتش رژیم اسرائیل اعلام کرد که یکی از نظامیانش در کرانه حین گذراندن مرخصی زخمی شده است. ارتش اشغالگر به علت زخمی شدن این نظامی در کرانه باختری که از نیروهای ذخیره در ارتش بوده، اشاره‌ای نکرده است.

11:12- جنایت دیگر از سوی صهیونیست‌ها؛ کشف پیکر 150 شهید در جنوب غزه

🔹سخنگوی دفاع مدنی در نوار غزه اعلام کرد که بعد از عقب نشینی ارتش اشغالگر از منطقه خان یونس در جنوب فلسطین، پیکر 150شهید را کشف کرده‌اند و 500 تن دیگر نیز مفقود شده‌اند.

🔹این مسئول فلسطینی همچنین ناپدید شدن 2000 فلسطینی در چند منطقه از نوار غزه خبر داد.

11:00- حزب الله لبنان تجهیزات جاسوسی اسرائیل را هدف قرار داد

🔹حزب الله لبنان اعلام کرد که رزمندگان مقاومت، امروز یک‌شنبه تجهیزات جاسوسی رژیم صهیونیستی را در پادگان «دوویو»  هدف حملات خود قرار دادند و تلفاتی بر دشمن صهیونیستی وارد کردند.

10:45- خارج کردن پیکر 50 شهید از زیر آوار در مجتمع پزشکی ناصر در خان‌یونس

🔹شبکه خبری «الجزیره» گزارش داد که پس از عقب‌نشینی نظامیان رژیم صهیونیستی از مجتمع پزشکی ناصر در شهر خان‌یونس در جنوب غزه تاکنون پیکر 50 شهید از زیر آوار خارج شده است.

10:13- 64 درصد صهیونیست‌ها معتقدند کابینه نتانیاهو فرو می‌پاشد

🔹نظرسنجی موسسه موسوم به دموکراسی اسرائیل نشان می دهد، 64% شرکت کنندگان معتقدند کابینه ائتلافی نتانیاهو نمی تواند تا پایان مهلت قانونی، یعنی تا اواسط سال 2026 دوام بیاورد و سقوط خواهد کرد.

 

09:46- گزارش‌هایی از زخمی شدن یک صهیونیست در اثر انفجار بمب در پرچم فلسطین

🔹رسانه‌های رژیم اسرائیل از زخمی شدن یک شهرک نشین صهیونیست در اثر انفجار بمب تعبیه شده در پرچم فلسطین (میله پرچم) در شرق رام الله واقع در کرانه باختری خبر می‌دهند.

09:37- نشست کابینه جنگی اسرائیل برای بررسی بن بست در مذاکرات آتش بس

🔹به درخواست بنی گانتز و گادی آیزنکوت وزیران کابینه جنگی رژیم صهیونیستی این کابینه برای بررسی بن بست شکل گرفته در مذاکرات آتش بس با گروه های مقاومت تشکیل جلسه خواهد داد.

🔹قرار بود این نشست هفته گذشته برگزار شود که به دلیل افزایش تنش میان ایران و اسرائیل به زمان دیگری موکول شد.

🔹گفته می شود حماس اعلام کرده در حاضر است در ازای آزادی بیش از 200 زندانی فلسطینی و 6 هفته آتش بس، 20 اسیر اسرائیلی را آزاد کند.

09:13- شهادت 2 فلسطینی در کرانه باختری

🔹نظامیان رژیم اسرائیل به بهانه تلاش برای انجام عملیات، به سمت دو فلسطینی تیراندازی کرده و آن دو را به شهادت رساندند.

08:41- کودکان همچنان مهمترین بانک اهداف رژیم صهیونیستی در غزه

🔹تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی در یکصد و نود و هشتمین روز پیاپی علیه مردم نوار غزه در حالی ادامه دارد که کودکان همچنان در فهرست مهمترین اهداف این رژیم برای ارتکاب کشتار و جنایات قرار دارند.

08:39- عملیات ضد صهیونیستی در کرانه باختری

🔹رسانه‌های رژیم اسرائیل به نقل از سخنگوی ارتش این رژیم از وقوع تیراندازی در چهارراه «بیت عینون» واقع در اراضی اشغالی خبر دادند.

03:32- فراخوان حماس برای اعتصاب عمومی 

🔹در پی جنایت صهیونیست ها در یورش به اردوگاه نور شمس در طولکرم و به شهادت رساندن 14 فلسطینی جنبش حماس خواستار اعتصاب عمومی در روز یکشنبه در کرانه باختری شد.

🔹جنبش حماس در بیانیه خود تاکید کرد: ما از مردم خود در کرانه باختری می‌خواهیم که فردا یکشنبه به اعتصاب عمومی متعهد شوند و همه میدان‌ها و نقاط رویارویی را به زبانه آتش در برابر اشغالگری تبدیل کنند و سلاح‌ها را به سمت اشغالگری و شهرک نشینان جنایتکار آن نشانه بگیرند.

🔹وزارت بهدشت فلسطین تعداد شهدای حملات اخیر رژیم صهیونیستی به اردوگاه نور شمس در طولکرم واقع در کرانه باختری را 14 شهید اعلام کرد. 

🔹جنبش فتح هم در واکنش به جنایت صهیونیست‌ها در طولکرم و غزه روز یکشنبه را اعتصاب فراگیر اعلام کرد.  

03:13-  483 شهید در کرانه باختری از ابتدای تجاوز به غزه 

🔹وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در پی تجاوز رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری از هفتم اکتبر تاکنون 483 نفر شهید شدند.

02:44- هشدار هنیه به صهیونیست‌ها درباره تجاوز به رفح: آماده دفاع هستیم

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با آناتولی: 

🔹موضع واشنگتن در قبال حمله به رفح فریبنده است و در دام بازی نقش‌ها (تبادل نقش) بین آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها نمی‌افتیم. 

🔹اگر دشمن تصمیم بگیرد به رفح حمله کند، مردم ما پرچم سفید را بالا نخواهند برد و مقاومت آماده دفاع از خود است.

🔹رژیم اشغالگر اگر فکر می کند که با جنایت در حق خانواده ام و کشتار فرزندانم می تواند رهبری جنبش را برای امتیاز دادن در مذاکرات تحت فشار قرار دهد در «توهم» بسر می برد. 

🔹اسرائیل با آتش بس موافقت نکرد و آنچه می خواهد این است که اسرای خود را بازگرداند و سپس جنگ را از سر بگیرد و این اتفاق نخواهد افتاد.

02:30- شنیده شدن صدای انفجارها در شهر درعای سوریه 

🔹برخی منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجارها در شهر درعای سوریه خبر دادند.

🔹هنوز ماهیت این انفجارها مشخص نیست و منابع رسمی سوری خبری در این باره منتشر نکردند اما برخی منابع مدعی حمله موشکی رژیم صهیونیستی(هوا به هوا) به هدفی بر فراز حومه غربی درعا در جنوب سوریه شدند. 

🔹خبرنگار العالم در درعا به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد جنگنده‌های اسرائیلی ایستگاه رادار بین شهر إزرع و شهرک نامر در حومه درعا را هدف قرار دادند که در پی این حمله سامانه پدافندی به مقابله با آنها برخاست که به گفته این منبع تنها خسارات مادی به همراه داشته است. 

🔹خبرنگار اسپوتنیک نیز از مقابله پدافندی سوریه با تجاوز رژیم صهیونیستی در حومه درعا خبر داد.

🔹خبرنگار اسپوتنیک در درعا گفت: پس از نیمه شب امروز، پدافند هوایی سوریه به موشک‌های دشمن که قصد هدف قرار دادن یکی از سایت‌های سامانه پدافند هوایی واقع بین شهرهای (إزرع) و (نامر)، در حومه شمالی استان را داشتند، پاسخ دادند.

02:17- شهادت 8 فلسطینی در حمله به رفح 

🔹در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به دو باب منزل مسکونی در شهر رفح در جنوب نوار غزه، 8 فلسطینی از جمله 5 کودک و دو زن به شهادت رسیدند. 

02:11- حمله هوایی رژیم صهیونیستی به الخیام در جنوب لبنان

🔹خبرنگار المیادین در جنوب لبنان از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به اطراف شهرک الخیام واقع در جنوب لبنان خبر داد. 

02:4- هنیه: موضع اسرائیل علیه ترکیه در حمایت از حماس، «وقاحت سیاسی» است

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی:

🔹واکنش اسرائیل به مواضع دولت ترکیه در حمایت از حماس، وقاحت سیاسی است و ماهیت اشغالگری را نشان می دهد که می خواهد به کشتار فلسطینی‌ها همچنان ادامه دهد و حضور حامیان آنها را درک نمی کند و بی اهمیت جلوه می دهد.

🔹آنچه اردوغان در مورد حماس، غزه و مسئله فلسطین به زبان راند، بازتاب و منعکس کننده وجدان مردم ترکیه است که مسئله فلسطین را آرمان خود و غزه را معیاری برای انسانیت می دانند.

🔹وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به موضع گیری مداخله جویانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که استقبال از هنیه توسط رجب طیب اردوغان را خجالت آور قلمداد کرده بود، گفته بود: این اسرائیل است که باید بخاطر قتل و کشتار 35 هزار فلسطینی خجالت بکشد.

01:27- حمله پهپادی مقاومت عراق به جولان اشغالی 

🔹مقاومت اسلامی عراق یک هدف حیاتی در جولان اشغالی را هدف قرار داد.

🔹در بیانیه مقاومت اسلامی عراق آمده است: مبارزان مقاومت اسلامی در عراق در ادامه رویکرد مقاومت در برابر اشغالگری، حمایت از مردم غزه و در پاسخ به قتل عام‌های رژیم غاصب صهیونیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی اعم از کودکان، زنان و سالخوردگان، صبح امروز یکشنبه 21 آوریل 2024 یک هدف حیاتی در جولان اشغالی را با چندین پهپاد هدف قرار داد.

🔹در این بیانیه بر تداوم این حملات برای هدف قرار دادن و درهم کوبیدن محل تجمع و استقرار نظامیان دشمن تاکید شده است. 

00:32- عملیات ضد صهیونیستی در رام الله 

🔹منابع فلسطینی از عملیات ضد صهیونیستی و تیراندازی در رام الله خبر می دهند.

🔹این حادثه نزدیک روستای بیت سیرا در جنوب غربی رام الله روی داد.

🔹خبرنگار المیادین گزارش داد که نظامیان صهیونیست ایست بازرسی الحمرا در دره اردن را بستند و نیروهای نظامی این رژیم پس از هدف قرار گرفتن از سوی رزمندگان مقاومت به حال آماده باش در آمدند.

00:21- شهدای فلسطینی در طولکرم به 14 نفر رسید

🔹وزارت بهدشت فلسطین تعداد شهدای حملات اخیر رژیم صهیونیستی به اردوگاه نور شمس در طولکرم واقع در کرانه باختری را 14 شهید اعلام کرد. 

🔹جنبش فتح در واکنش به جنایت صهیونیست‌ها در طولکرم و غزه اعتصاب فراگیر اعلام کرد. 

00:16- حمله هوایی رژیم صهیونیستی به مرکز شهر رفح 

🔹در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به منزلی در اردوگاه الشابوره در مرکز نوار غزه سه فلسطینی شهید شدند. 

00:14- حمایت‌های  آمریکا از اسرائیل داد تشکیلات خودگردان را هم درآورد 

🔹ریاست‌ تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل باعث قربانی شدن هزاران فلسطینی می‌شود.

🔹حمایت امنیتی آمریکا تشدیدی خطرناک و چراغ سبز اسرائیل برای گسترش دامنه جنگ در منطقه است. 

00:08- حمله راکتی مقاومت فلسطین به مرکز نظامی «کیسوویم»

🔹گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: مرکز نظامی «کیسوویم» مجاور نوار غزه را هدف حملات راکتی خود قرار داده است. 

00:04- تکذیب خبر فشار بر رهبران حماس برای ترک قطر 

🔹یک منبع فلسطینی نزدیک به حماس در گفتگو با المیادین تاکید کرد که اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌های خارجی و عربی پیرامون فشار بر رهبران این جنبش جهت ترک قطر صحت ندارد.

🔹منبع مذکور اشاره کرد که رهبران سیاسی حماس به دنبال مکانی دیگر بجای قطر نیستند و شایعات مطرح شده در این زمینه، جنگ رسانه‌ای به منظور اعمال فشار بر این جنبش در سایه پایبندی آن به خواسته توقف کامل جنگ و خروج نیروهای اشغالگر از غزه به عنوان پیش زمینه توافق مبادله اسرا است.

🔹در همین راستا، "روعی کایس" خبرنگار شبکه عبری زبان کان نیز تاکید کرد که یک منبع نزدیک به حماس در گفتگو با المیادین گفته خبر منتشر شده در وال استریت ژورنال پیرامون فشار بر رهبران حماس برای ترک قطر و گشتن به دنبال جایگزینی دیگر صحیح نیست و بخشی از جنگ رسانه‌ای است.

00:02- حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان 

🔹منابع خبری از حمله هوایی رژیم صهیونسیتی به شهرک «طیرحرفا» واقع در جنوب لبنان خبر دادند.

🔹از جزئیات این حمله گزارش بیشتری منتشر نشده است. 

00:..  تل آویو سفرای کشورهای حامی عضویت دولت فلسطین در سازمان ملل را احضار کرد

🔹 اسراییل کاتص، وزیرخارجه رژیم صهیونیستی از احضار سفرای کشورهایی که در نشست روز جمعه شورای امنیت سازمان ملل متحد به قطعنامه عضویت کامل دولت فلسطین در سازمان ملل متحد رای مثبت داده بودند، به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی خبر داد.

🔹 کاتص اعلام کرد روز یکشنبه سفرای کشورهای فرانسه، کره جنوبی، مالت، ژاپن، اکوادور، اسلوونی به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی فراخوانده خواهند شد تا مراتب اعتراض تل آویو را نسبت به رای مثبت کشورهای مزبور به قطعنامه عضویت کامل دولت فلسطین در سازمان ملل را به پایتخت های خود منتقل کنند.

🔹 رای گیری قطعنامه عضویت کامل دولت فلسطین در سازمان ملل متحد جمعه شب علی رغم رای مثبت 12 کشور شورای امنیت به دلیل رای وتوی آمریکا به شکست انجامید.

این خبر بروز رسانی می‌شود... 

انتهای پیام/

لینک خبر

لینک های ویژه


گوناگون

بهترین تعمیرگاه بنز در تهران

امداد خودرو مرودشت

امداد خودرو استان مرکزی


آخرین اخبار


ایلنا : اعتصاب در اردوی مس کرمان

ایلنا : العین قهرمان اولین اخرین دوره لیگ قهرمانان آسیا

ایرنا : عضو شورای نگهبان: مردم در سوگ شهید رئیسی نشان دادند پای ارزش‌های انقلاب هستند

ایرنا : باقری فرارسیدن روز آفریقا را تبریک گفت

ایرنا : باقری و لاوروف بر تقویت مناسبات ایران و روسیه تاکید کردند

تسنیم : چراغ سبز ناتو برای استفاده از تسلیحات غربی علیه روسیه

ایلنا : لیگ قهرمانان آسیا؛ قهرمانی قاطعانه العین با ۵ گل

تسنیم : خیابان‌های فلسطین اشغالی مملو از صهیونیست‌های معترض

مهر : ترویج سنت تیراندازی نکردن در مراسم تشییع و تدفین شیخ «حیدر حلفی»

ایرنا : افزایش ٢٥ درصدی تعداد معاملات بورس انرژی در هفته پایانی اردیبهشت

ایرنا : فیلم| مراسم گرامیداشت شهید جمهور توسط جامعه کلیمیان اصفهان

مهر : آثار چندرسانه‌ای به مناسبت شهادت رییس جمهور و هیات همراه منتشر شد

مهر : شهید آیت الله رئیسی بالاترین درجات ایثار را کسب کرد

ایسنا : سینمایی که دیگر سینما نیست

ایرنا : کن هفتادوهفتم با طعم غزه به پایان رسید؛ نخل طلا به شان بیکر رسید

ایسنا : فرصت طلایی پنجره جمعیتی با بهره‌گیری از ظرفیت فعالان فرهنگی

مهر : یک آرایشگاه زنانه در مشهد پلمب شد

ایسنا : گام‌های بلند رییس‌جمهور شهید برای تامین زیرساخت‌های صنایع خوزستان

مهر : تردد ۲۴ ساعته زوار از مرز خسروی در اربعین یک ضرورت است

ایسنا : بیمارستان مسیح ۳ سال پیش از فهرست آثار ملی خارج شده بود

مهر : مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در کاشان

صدا و سیما : احیای دستکم هزار و ۵۰۰ معدن در دولت شهید رئیسی

مهر : مردم شهید سلیمانی و رییسی ها را می خواهند/پرهیز از بگومگوی سیاسی

ایسنا : با جان و دل بازی کردیم

ایسنا : گیتی‌ها پس از کسب سکو چه گفتند

مهر : کشف چوب قاچاق در آوج

تسنیم : لیگ ملت‌های والیبال| صدرنشینی ایتالیا با شکست ژاپن

مهر : شهید « آیت الله رئیسی» اسوه و الگو برای مدیران انقلابی است

ایرنا : مردم رییس جمهوری در تراز آیت الله رئیسی انتخاب کنند

مهر : بارش شدید بارش باران در قزوین خسارتی نداشت

تسنیم : حماس: خروج اشغالگران از غزه و توقف جنگ اولویت اصلی است

ایسنا : شهید رئیسی رویه خدمت به مردم را در جامعه پایه گذاری کرد

مهر : ایتالیایی‌ها ترمز سامورایی‌ها را کشیدند/بلغارستان پیروز میدان شد

ایلنا : پیام تسلیت حزب‌الله لبنان در پی درگذشت مادر سیدحسن نصرالله

ایسنا : توافق سودان و ایران بر سر تسریع در روند بازگشایی سفارت دو کشور

ایرنا : مدیرعامل ایرنا:دولت شهید رئیسی معیار بود/رئیس‌جمهور بزرگترین کارزار ضدفساد را به ثمر رساند

تسنیم : افزایش سه برابری حملات به سیاستمداران در آلمان

ایسنا : اختلاف در اردوگاه غرب درباره صدور قطعنامه علیه ایران در آژانس

تسنیم : گواردیولا: به یونایتد تبریک می‌گویم اما آنها تیم برتر نبودند

ایسنا : شهید جمهور به وعده‌های انتخاباتی خود در حوزه سلامت جامه عمل پوشاند

تسنیم : تن‌هاخ: نمی‌‌دانم در من‌یونایتد می‌مانم یا نه

تسنیم : پیروزی و صعود یک پله‌‌ای یوونتوس در آخرین بازی فصل

ایلنا : کاش نکونام خودش باشد/ جواد مقابل آماج حملات هواداران خودی!

ایلنا : کاش نکونام خودش باشد/ جواد آماج حملات هواداران خودی!

مهر : تظاهرات گسترده در استانبول ترکیه در حمایت از غزه

ایرنا : عزاداری بی بی گل در فراق رئیس جمهور شهید

ایسنا : شهید آیت الله رئیسی سردار خدمت است

ایسنا : گرامیداشت رئیس جمهور شهید و همراهان در مسجد ارک

مهر : اذعان خانواده‌های اسرای صهیونیستی به شکست نتانیاهو در برابر حماس

Loader

در حال دریافت و بارگذاری جدیدترین اخبار

... لطفا چند ثانیه منتظر بمانید