جدیدترین اخبار علم، مهارت و فناوری ایران

جدیدترین اخبار دانشگاهی، علمی، فن آوری ایران و سایر مناطق جهان را در وبسایت خبری خبرخون بخوانید و بدانید که آرشیو این خبرها همیشه در دسترس شما خواهد بود .


خبرگزاری مهر

توسعه همکاری‌های مشترک با سوریه در حوزه‌های علم و فناوری

معاون علمی رییس جمهور گفت: به نظر می‌رسد حوزه علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در شرایط کنونی و اهمیت بالای آن همان حوزه‌ای است که باید بر روی توسعه همکاری‌های مشترک با سوریه تمرکز کنیم.

خبرگزاری ایرنا

خانه دانشگاه و صنعت در دانشگاه تهران راه اندازی می شود

تهران-ایرنا- رییس دانشگاه تهران از برنامه این دانشگاه برای راه اندازی خانه دانشگاه و صنعت در معاونت پژوهش و فناوری این دانشگاه خبر داد و گفت: فعالیت این خانه در رابطه با برقراری تعامل بین دانشگاه و شرکت های اقتصادی و تولیدی خواهد بود.

خبرگزاری ایرنا

کدام محصولات دانش‌بنیان در نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی عسلویه معرفی می‌شوند؟

تهران - ایرنا -پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در هفتمین نمایشگاه ساخت داخل نفت، گاز و پتروشیمی از امروز یکشنبه ۱۹ آذر به همت صندوق نوآوری و شکوفایی در پارس جنوبی- عسلویه آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه محصولات و شرکت های دانش بنیان متعددی حضور خواهند داشت.

خبرگزاری مهر

حمایت از طرح‌های فناورانه دانشگاه‌های علوم پزشکی

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: به دنبال نشست وزیر بهداشت با نخبگان فناور، مقرر شد از طرح‌های فناورانه دانشگاه‌های علوم پزشکی حمایت شود.

خبرگزاری مهر

نمونه‌برداری ژاپن از قمر مریخ به تاخیر می‌افتد

ماموریت بلندپروازانه ژاپن برای اکتشاف دو قمر کوچک مریخ به نام های فوبوس و دیموس و نمونه‌برداری از یکی از آنها احتمالا با تاخیری طولانی مدت انجام شود.

خبرگزاری مهر

همکاری صنعتی برای توسعه باتری‌های نانویی عاری از فلز

دو شرکت با همکاری یکدیگر موفق به توسعه باتری لیتیوم- سولفور شدند، در این باتری بخش جمع‌کننده جریان نیاز به مس و آلومینیم ندارد و در نتیجه توان و دانسیته انرژی بیشتری دارد.

خبرگزاری ایرنا

دهقانی فیروزآبادی: بنیاد ملی نخبگان نیازمان تحول ساختاری و عملیاتی است

تهران - ایرنا - معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور شکل گیری هیات اندیشه ورز را یکی از اولویت‌های مهم در رویکرد جدید بنیاد ملی نخبگان دانست و گفت: این بنیاد به یک‌تحول ساختاری، ماموریتی و عملیاتی نیاز دارد تا دوباره به مأموریت و رسالت اصلی خودش بازگردد.

خبرگزاری ایرنا

فقط ۹.۱ درصد ظرفیت ثبت‌نامی کنکور خانواده ایثارگران هستند

تهران- ایرنا- رییس سازمان سنجش آموزش کشور با رد شائبه اختصاص ۳۰ درصد ظرفیت کنکور سراسری به خانواده های ایثارگران گفت: فقط ۹.۱ درصد ظرفیت ثبت‌نامی کنکور سراسری متعلق به خانواده ایثارگران است و این درحالی است که بیش از یک سوم داوطلبان دارای رتبه زیر ۱۰۰ از خانواده ایثارگران هستند.

خبرگزاری ایرنا

فصل مشترک همکاری‌های تهران دمشق در حوزه علم و فناوری

تهران- ایرنا- معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس‌جمهور گفت: بازارهای تجاری سوریه از بازارهای نزدیک به کشورمان به حساب می‌آید. معتقدیم تنها چیزی که باعث قدرت و توسعه دو کشور می‌شود همکاری در حوزه علم و فناوری خواهد بود.

خبرگزاری ایرنا

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در جایگاه حکم رهبری است

تهران- ایرنا- عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این شورا یکی از شئون ولایت امر را برعهده دارد؛ چراکه رهبری با این تدبیر تصمیم گرفته است مباحث نرم افزاری در مجمع نخبگانی کشور صورت گیرد. مصوبات شورا در جایگاه حکم ولایت است و رهبری اعتماد کرده اند که این جمع در موضوعاتی حرف آخر را بزنند و در حکم حکومتی است

خبرگزاری ایرنا

مرجعیت سیاست‌گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی باید مورد پذیرش قرار گیرد

تهران- ایرنا- رییس فرهنگستان علوم گفت: مرجعیت سیاست گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی باید مورد پذیرش قرار گیرد تا به نتایج مورد انتظار دست یابیم.

خبرگزاری مهر

انتقاد از عدم افزایش سهم «تحقیق و توسعه» از تولید ناخالص داخلی

رییس مرکز پژوهش های مجلس گفت: بر اساس اسناد بالادستی باید ۴ درصد از تولید ناخالص داخلی به تحقیق و توسعه اختصاص یابد، این رقم هرگز به ۱ درصد هم نرسیده است.

خبرگزاری ایرنا

معاون پژوهش دانشگاه تهران: پژوهانه اعضای هیات علمی ۳ برابر شد 

تهران- ایرنا- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران از سه برابر شدن گرنت اعضای هیات علمی این دانشگاه خبر داد و گفت: از طریق اتوماسیون توانستیم ۵۰ درصد این گرنت را در اختیار اساتید قرادهیم.

خبرگزاری ایرنا

هدف‌گذاری جذب ۵۰۰۰ نخبه در دستگاه‌های اداری

تهران- ایرنا- معاون حقوقی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: امسال حدود ۱۰۰۰ نفر از کسانی که بر اساس تعریف بنیاد ملی نخبگان، نخبه محسوب می‌شوند در طرح شهید زین‌الدین استخدام شدند و حدود ۵ هزار نفر نیز سال آینده جذب می‌شوند.

خبرگزاری مهر

حمایت از طرح‌های فناورانه در حوزه توسعه محصولات و خدمات سالمندی

مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی در آذرماه جاری، اقدام به فراخوان جذب طرح‌های فناورانه در حوزه توسعه محصولات و خدمات سالمندی کرده‌ است.

خبرگزاری مهر

کاتتر رباتیک قلب را جراحی می‌کند

محققان کاتتری رباتیک ابداع کرده اند که می تواند کوچک و بزرگ، سخت یا مانور پذیر شود و در نتیجه جراحی قلب را تسهیل می کند.

خبرگزاری ایرنا

باید از فرصت‌ قانون جهش تولید دانش‌بنیان بهتر استفاده کنیم

تهران- ایرنا- معاون پژوهشی وزرات علوم، با اشاره به معافیت مالیاتی لحاظ شده در قانون جهش تولید دانش‌بنیان گفت: ۲ درصد از ۸۳۰ هزار میلیارد تومان مالیات دستگاه های مالیات‌پرداز، ۱۶ هزار میلیارد تومان است که می‌توان با همکاری صنایع از این ظرفیت برای اثربخشی بیشتر و درآمدزایی استفاده کرد.

خبرگزاری ایرنا

سران قوا و دولتمردان پای سخنان دانشجویان/۱۶ آذر در کنار آینده سازان

تهران - ایرنا - روز دانشجو نماد تحرک، پویایی و نشاط جامعه دانشگاهی و شناسه تاریخی جنبش دانشجویی کشور محسوب می شود، رخدادی که هویت بخش این جنبش بوده و به تأسی از آن جریان‌هایی شکل گرفته است و در این راستا سران سه قوه و دولتمردان امسال در ۱۶ آذر با حضور فعال در جمع آینده سازان ایران اسلامی پای صحبت آنها نشستند و نشان دادند که باید همواره در میدان عمل بود.

خبرگزاری مهر

قطعات دی ان ای به نانو ربات تبدیل می‌شوند

محققان نانو ربات هایی ابداع کرده اند که با اشعه فرابنفش تکه های دی ان ای را بهم جوش می دهند و تعداد بی نهایتی کپی از خود می سازند.

خبرگزاری ایرنا

باید به ساختار قرارگاهی در حوزه علم و فرهنگ برسیم

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید به ساختار قرارگاهی در حوزه علم و فرهنگ برسیم ممکن است در این مسیر به فرایند تغییر و تحول در شورا دست یابیم، اگر این تغییرات احتمالی پس از مباحث کارشناسی پذیرفته شد، رییس جمهور این پیشنهاد را در اختیار رهبر معظم انقلاب قرار دهند تا پس از موافقت ایشان، رشد و بالندگی برای شورا به ارمغان بیاید.

خبرگزاری مهر

تحقیقات آنتی تراست آمریکا و انگلیس درباره اوپن ای آی و مایکروسافت

شراکت مایکروسافت با اوپن ای آی (سازنده چت جی پی تی) تحت بررسی رگولاتورهای آنتی تراست آمریکا و انگلیس است.

خبرگزاری ایرنا

نسبت پژوهش‌های تقاضامحور به کل پژوهش‌های دانشگاه‌ها کمتر از ۲ درصد است

تهران- ایرنا- رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با تبیین موانع تخصیص بودجه لازم به بخش علم و فناوری گفت: در تولید مقالات علمی به رتبه های ۱۵ و ۱۷ رسیده ایم، ولی در شاخص ارتباط صنعت و دانشگاه در سال ۲۰۲۲ رتبه ۱۲۲ را داریم یا نسبت پژوهش‌های تقاضامحور به کل پژوهش های دانشگاه ها کمتر از ۲ درصد است.

خبرگزاری ایرنا

استقبال هزار عضو هیات‌علمی از فرصت مطالعاتی در صنعت

تهران- ایرنا- مدیرکل ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکهزار نفر از اعضای هیات علمی طی سال گذشته در طرح فرصت مطالعاتی در صنعت برای حل مشکلات صنایع شرکت کردند.

خبرگزاری مهر

رفع مساله تأمین مالی اپراتورهای ارتباطی با تشکیل حساب فیبرنوری

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: از ابتدای امسال با تشکیل حساب فیبرنوری توانستیم بخش بسیاری از تأمین مالی مورد نیاز برای اجرای طرح فیبرنوری را فراهم کنیم.

خبرگزاری مهر

آیین نامه های شناسایی و جذب نخبگان تغییر کرد/ گسترش دایره نخبگی

معاون علمی رییس جمهور گفت: آیین نامه های جدید بنیاد ملی نخبگان، به سوی گسترده شدن دایره نخبگی از یک سو و مکانیزم های شناسایی و جذب از خوداظهاری به کشف فعال و هوشمند تغییر کرده است.

خبرگزاری مهر

تاکید برنامه هفتم برای تولید میگو و ماهی در قفس

مدیر برنامه ملّی توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای و شیلاتی معاونت علمی بسترسازی ایجاد و توسعه مزارع الگویی دانش‌بنیان را مهم‌ترین راهبرد برنامه ملی توسعه شهرک های گلخانه‌ای و شیلاتی عنوان کرد.

خبرگزاری مهر

ساخت «بینی الکترونیک» برای شناسایی ضایعات مواد

متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت بینی الکترونیک با قابلیت ﻣﺎﻧﯿﺘﻮرﯾﻨﮓ و ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺗﺮﮐﯿﺒﺎت ﻣﻮﺟﻮد در ﻣﻮاد، اﺻﺎﻟﺖ ﺳﻨﺠﯽ و ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺳﻨﺠﯽ شدند.

خبرگزاری مهر

افزایش قاچاق انسان برای کلاهبرداری سایبری

اینترپل اعلام کرد اولین عملیاتش با هدف گرفتن کلاهبرداری سایبری ناشی از قاچاق انسان نشان می دهد این بخش تبهکارانه در حال جهانی شدن است.

خبرگزاری مهر

جزییات نحوه ارزیابی مراکز داده دستگاه‌های دولتی اعلام شد

معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: با توجه به اینکه ارزیابی‌ها در چند مرحله انجام می‌شود و هنوز کامل نشده است هنوز مراکز داده‌ای تعطیل اعلام نشده است.

خبرگزاری مهر

برنامه هفته پژوهش دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد

برنامه روزهای هفته پژوهش دانشگاه های علوم پزشکی با تاکید بر برگزاری به صورت کشوری و ارتباط محققان با جامعه اعلام شد.

خبرگزاری ایرنا

آذر؛ ماه تجلیل از پژوهشگران و فناوران + فیلم

تهران- ایرنا- هفته پژوهش و فناوری با اینکه چهارمین هفته آذرماه است؛ اهمیت این هفته و وسعت حوزه‌های مرتبط به آن و دانشگاه‌ها و موسسات فعال در این زمینه باعث شده رویدادهای تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران به کل این ماه در سطح ملی و استانی گسترش یابد.

خبرگزاری ایرنا

وظیفه شناسی خطر بروز زوال عقل را کاهش می‌دهد

تهران- ایرنا- محققان کشف کردند که برخی ویژگی‌های خاص شخصیتی مانند وظیفه‌شناسی و برون‌گرایی می‌تواند خطر بروز زوال عقل را کاهش دهد.

لینک های ویژه


گوناگون

بهترین تعمیرگاه بنز در تهران

امداد خودرو مرودشت

امداد خودرو استان مرکزی


آخرین اخبار


مهر : فاصله گرفتن از ارزش‌ها دشمنان را بر ما چیره می‌کند

ایرنا : طلاق در زنجان ۹.۲ درصد کاهش یافت

ایرنا : عصبانیت نتانیاهو از همکاری روسیه و ایران در تماس تلفنی با پوتین

ایرنا : برخورد قاطع با گرانفروشی انجام می‌شود

ایرنا : سارقان کابل سیم تلفن مازندران به کاهدان زدند

مهر : بابل سرزمین مفاخر و مشاهیر است/ تبیین سیره حضرت زهرا (س)

تسنیم : معضل ترافیک جمعه‌های محدوده "سرای ایرانی" رفع می‌شود

ایرنا : مرکز نوآوری امید با رویداد «سکو» حامی صنایع خلاق است/ تقویت گفتمان زیارت

ایرنا : ۳۶ درصد از تعاونی‌های مرزنشین خراسان‌شمالی غیر فعال است 

فارس : سی‌ان‌بی‌سی:‌ ارزش بیت‌کوین سال 2024 افزایش زیادی دارد‌

مهر : نمادهای پرتقاضای بورس ۱۹ آذر ۱۴۰۲

فارس : بازداشت دو نفر ازحاضران در فیلم غیراخلاقی پرونده گیلان

ایرنا : نمایش «فاطمه(س)» روی صحنه می‌رود/ کارگردان: چهره بازیگر ایفاگر نقش اصلی تقریبا مشخص است

مهر : ۷۲۰۰ لیتر سوخت قاچاق در قصرشیرین کشف شد

ایسنا : وقوع آتش‌سوزی‌های طبیعی در شیلی/ تخریب خانه‌ها و صدور دستور تخلیه

تسنیم : روز پر تلفات برای ارتش صهیونیستی؛ هلاکت 6 نظامی صهیونیست/ انهدام 3 تانک دیگر

تسنیم : رسانه‌ای‌های استان سمنان در "جام امید" رقابت می‌کنند

ایسنا : حزب همت برای ۲۹۰ کرسی نمایندگی مجلس، کاندیدا معرفی می‌کند

مهر : امکان خرده فروشی مرزنشینان در بازارچه های مرزی خراسان جنوبی

فارس : 2 نفر حاضر در یک فیلم غیراخلاقی در پرونده گیلان بازداشت شدند

ایرنا : هوای بارانی و سرد در راه مازندران

ایرنا : معاون استاندار: سفر رییس جمهور نویدبخش تکمیل پروژه های نیمه تمام البرز است

مهر : الصفدی: جهان نظاره‌گر قانون‌شکنی و جنایت‌های رژیم صهیونیستی است

ایرنا : تل آویو مدعی طرح ایران برای حمله به اهداف صهیونیستی در قبرس شد

تسنیم : ترکیه و معضل نابرابری در فرصت‌های آموزشی

ایسنا : کرمانی‌مقدم: پرسپولیس برای خروج از بحران نیاز به برد داشت/ داربی را می‌بریم

ایرنا : کشف زمین‌خواری ۱۳۹ میلیارد ریالی در اردبیل

مهر : ۱۰ کنگره ملی شهدای استانی امسال در کشور برگزار می‌شود

مهر : امسال ۱۰ کنگره ملی شهدای استانی در کشور برگزار می‌شود

صدا و سیما : رای نمایندگان به اصلاح طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی

ایسنا : مشارکت ۲۵۰ هزار تهرانی در دومین دوره طرح «من شهردارم»

ایسنا : استقبال ۲۵۰ هزار پایتخت نشین از دومین دوره طرح «من شهردارم» در روزهای نخست

تسنیم : ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت 102 نظامی خود بعد از حملات زمینی به غزه اذعان کرد

ایسنا : تاسیس یک مرکز پژوهشی جدید برای ثبت تاریخچه بدن از طریق سلول‌ها

ایلنا : گفت‌وگوی نتانیاهو و پوتین

مهر : بیش از ۵۶۰۰ کیلوگرم آرد قاچاق در سنقروکلیایی کشف شد

ایسنا : بازگشت مجید جلالی به فوتبال با توصیه‌ای از آرسن ونگر

مهر : افزایش ۲ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه بیرجند

مهر : طرح نظارتی بر بازار ویژه مراسم یلدا در خراسان جنوبی

ایلنا : مازندران از دو مسیر به شبکه گاز تهران متصل می‌شود/کاهش افت فشار گاز استان

مهر : ارتباط تلفنی وزیر کشور با استاندار خراسان جنوبی

ایرنا : داوطلبان نمایندگی مجلس در اصفهان تاکنون تخلف تبلیغاتی نداشته‌اند

ایرنا : فعالیت‌های دریایی در خزر ممنوع شد

ایلنا : محصولات با کیفیت تولیدی استان برندسازی شوند

ایسنا : باید گالیله‌وار وارد شویم

تسنیم : نشست خبری هفدهمین جشنواره سینما حقیقت

تسنیم : دو کتاب تازه و داغ دربارۀ «شهید صدر»

فارس : رشد 107 واحدی شاخص بورس تهران

مهر : شناسایی ۶۰ روستای فاقد آب شرب در بخش فیروزآباد کرمانشاه

Loader

در حال دریافت و بارگذاری جدیدترین اخبار

... لطفا چند ثانیه منتظر بمانید